آمار پزشکان زیرمیزی بگیر روند کاهشی دارد

کیومرث مظفری در مصاحبه با خبرنگاران گفت: در حال حاضر یک میلیون و 105 هزار نفر از استان کرمانشاه در قالب 5 صندوق تحت حمایت بیمه سلامت هستند.

آمار پزشکان زیرمیزی بگیر روند کاهشی دارد

وی از تخصیص اعتبار 220 میلیارد تومانی به استان اطلاع داد و اضافه کرد: این مبلغ، رقم قابل توجهی است که 55 درصد آن نقدی و مابقی آن به صورت اسناد خزانه است که بخش عمده این مبلغ بابت مطالبات سال قبل پرداخت گردیده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه اظهار داشت: افرادی که احتیاج به صدور دفترچه المثنی دارند می توانند پس از تکمیل فرم های لازم و تایید معتمد اداره کل بیمه سلامت نسبت به این موضوع اقدام نمایند البته بیماران خاص احتیاج به طی این مراحل ندارند.

مظفری در خصوص آمار زیرمیزی در استان نیز گفت: طبق قانون هر رقمی مازاد بر تعرفه ای که دولت برای هر صنفی تعیین می نماید از جمله پزشکان خلاف مقررات و جرم محسوب می گردد که این مساله از طریق سازمان علوم پزشکی، سازمان بیمه سلامت و نظام پزشکی به پزشکان اطلاع رسانی گردیده و درصورت مشاهده با خاطیان برخورد خواهد شد.

وی توضیح داد: اگر چه به انواع مختلف ممکن است این تخلفات صورت بگیرد ولی آمار این نوع تخلفات سال به سال در حال کاهش است.

این مسئول ادامه داد: در این راستا سامانه 190 به طور شبانه روز جوابگوی شکایات است و اگر کسی رقمی مازاد بر تعرفه دریافت کند هم استانیهای عزیز می توانند از این طریق اطلاع رسانی نمایند.

مظفری گفت: علاوه بر این شماره تماس بیمه سلامت به شماره 1666 به صورت 24 ساعته فعالیت می نماید و بیمه شدگان می توانند نقدها و پیشنهادات و ابهامات را با کارشناسان این سامانه در میان بگذارند.

وی یادآور شد: ارجاع بیمار به خارج از بیمارستانهای دولتی خلاف مقررات است و باید همه خدمات از جمله داروهای مورد احتیاج، تجهیزات و ... در همان مرکز برای بیمار تامین گردد در این خصوص نیز اگر تخلفی مشاهده شد بیمه شدگان می توانند به دانشگاه علوم پزشکی و سازمان بیمه سلامت اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمار پزشکان زیرمیزی بگیر روند کاهشی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار پزشکان زیرمیزی بگیر روند کاهشی دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید