قیمت بلیت هواپیما، عامل لغو اردوهای خارجی تیم ملی نوجوانان!

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان می گوید اردوی ایتالیا و تورنمنت قزاقستان به خاطر افزایش سه برابری قیمت بلیت هواپیما و ویزا لغو گردیده است.

قیمت بلیت هواپیما، عامل لغو اردوهای خارجی تیم ملی نوجوانان!

عباس چمنیان در گفت و گو با خبرنگاران، درباره شرایط تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در آستانه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، اظهار کرد: قرار بود در تیر و مرداد برای اردویی به ایتالیا و تورنمنت قزاقستان برویم اما این اتفاق رخ نداد و عملا ما نتوانستیم بازی تدارکاتی بین المللی برگزار کنیم. با توجه به همین موضوع عمان را به ایران دعوت کردیم تا از فرصت موجود نهایت استفاده را ببریم. با این تیم یک بازی انجام دادیم و روز دوشنبه هم به آن ها دومین دیدار دوستانه و تدارکاتی را برگزار خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 16 سال ایران به قدرت فوتبال عمان در رده پایه اشاره نمود و اضافه نمود: عمان در رده پایه جزو تیم های مطرح است. آن ها در فوتبال دارای ظرفیت و استعداد فراوانی هستاند چرا که نوع فوتبال شان شباهت بسیار زیادی به استان های جنوبی ایران دارد. با علم به این قضیه هماهنگی ها برای برگزاری دو دیدار دوستانه انجام شد. دربازی نخست، اشکالات خودمان را پیدا کردیم و فهمیدیم در چه نقاطی مشکل داریم. در مدت زمان باقی مانده به دنبال رفع کردن کاستی ها هستیم. در این دیدار روحیه پیروزی طلبی در بازیکنان وجود داشت و توانستیم بازی را با پیروزی تمام کنیم. این یک ویژگی خوب است.

او با بیان اینکه تیمش هنوز روی زدن ضربات آخر و در انجام امور دفاعی مشکل دارد، اعلام نمود: بازی های تدارکاتی بازیکنان را از نظر روانی در شرایط مسابقه قرار می دهد. با تجربه ای که در بازی نخست به دست آوردیم، می توانیم بهتر شویم. امروز و فردا اشکالات را به بازیکنان گوشزد می کنیم تا دربازی دوم عملکرد بهتری داشته باشیم.

چمنیان درباره دلایل لغو اردوی ایتالیا و تورنمنت قزاقستان اظهار کرد: در بحث ایتالیا مشکل ویزا داشتیم. مسائل در روابط بین الملل بین ایران و برخی از کشورهای محتلف درسرساز می گردد. افزایش قیمت بلیت به قزاقستان و ایتالیا در مدت زمان اخیر سه برابر گردیده است. از سویی طبق بخشنامه وزارت ورزش و جوانان از برگزاری اردوهای تدارکاتی در خارج از کشور پرهیز شد چرا که ممکن بود شورای برون مرزی با تورنمنت خارج از ایران مخالفت کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان درباره عملکد رقبای ایران در دور گروهی مسابقات قهرمانی آسیا، تاکید نمود: واقعا در رده پایه نمی توان به اسم کشورها نگاه کرد. در دو دهه اخیر تمام کشورهای آسیایی توجه ویژه ای به فوتبال داشتند و تیم ها فوق العاده با کیفیت هستند. فاصله ها خیلی کمتر گردیده است. ما تیم اندونزی را به واسطه اینکه نخستین رقیب مان هستند، بیشتر آنالیز کردیم. این تیم خیلی با کیفیت است. کلاس فوتبال آسیا چندین درجه پیشرفت نموده است چرا که مدرسین خوبی به آسیا آمدند. کار سخت است اما ما ایران هستیم و با توجه به روحیه ای که داریم، برای موفقیت کوشش می کنیم. استراتژی ما گام به گام جلو رفتن است. همیشه به دنبال پیروزی هستیم و هیچ وقت تیمی را دست کم نمی گیریم. بهترین نتیجه برای ما پیروزی است.

او در پاسخ به این سوال که از تیمش رضایت دارد، گفت: ما عادت کردیم و تیم را عادت دادیم که هیچ وقت از شرایط موجود راضی نباشیم. ما به ضعف هایمان فکر می کنیم. در رده نوجوانان باید روز به روز پیشرفت نمایند. بازیکنان می دانند باید بهتر شوند. زمانی راضی خواهم بود که در این مرحله قهرمان شویم. البته این هدف نهایی ما نیست و برای رسیدن به جمع چهار تیم جام دنیای کوشش می کنیم. باید برای رسیدن به اهداف خودمان کوشش کنیم. فدراسیون نقش مهمی در روزهای آینده دارد. وقتی میزان توجه مسئولین و رسانه ها به بچه ها بیشتر گردد، این بازیکنان نوجوان صندلی تیم ملی و خودشان را درک می نمایند. همه آسیا و دنیا صرف نظر از عوض شدن شاکله تیم، روی نام ایران حساب ویژه ای باز کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قیمت بلیت هواپیما، عامل لغو اردوهای خارجی تیم ملی نوجوانان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت هواپیما، عامل لغو اردوهای خارجی تیم ملی نوجوانان!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید